czwartek, 31 października 2013

Revenge of the Titans


Revenge of the Titans to strategia czasu rzeczywistego autorstwa niezależnego studia PuppyGames, które dystrybuuje swoje tytuły drogą elektroniczną. Gra przywołuje na myśl popularny Tower Defense i Defense Grid: The Awakening. Zadaniem gracza jest bronić ludzkość przed najazdem tytułowych Tytanów – przybyszów z innej galaktyki, którzy za cel postawili sobie przywłaszczyć układ słoneczny. Jako dowódca wojsk musisz zadbać o odpowiednią obronę wszystkich planet, począwszy od Ziemi.



Rozgrywka w Revenge of the Titans opiera się na budowaniu różnego rodzaju wieżyczek z działami laserowymi, które odpierają fale wrogów. Rodzajów broni jest co najmniej kilkanaście, a każda z nich skutecznie eliminuje konkretny gatunek Tytana. Przeciwnik potrafi wysłać na bazę gracza hordę małych i słabych jednostek, jak również kilku kolosów, których zabicie może przysporzyć wielu kłopotów.



O szczegółach ataku dowiadujemy się ze szczątkowej odprawy przed misją. Drugim ważnym elementem jest zwiększanie posiadanej gotówki, za którą możemy stawiać kolejne obiekty. Służą do tego rafinerie wydobywające i przetwarzające cenne kruszce porozrzucane na mapie. Oprócz tego, co kilkadziesiąt sekund w losowych miejscach pojawiają się bonusy, które mogą ułatwić nieco scenariusz (tarcze, automatyczna naprawa lub dodatkowe fundusze). Po wykonaniu misji użytkownik nagradzany jest medalami oraz funduszami na dalszą obronę.



Pewnym utrudnieniem jest konieczność inwestowania w badania naukowe. Nierzadko gracz musi wybrać jedno z kilku dostępnych ulepszeń, co może doprowadzić zarówno do szybkiej porażki jak i zwycięstwa. W wyniku prowadzonych prac badawczych możemy otrzymać dostęp do szerszej gamy środków zagłady oraz bardziej wytrzymałych struktur i urządzeń wspomagających tj. chłodziwo dla wież lub schron z dodatkową amunicją.



Revenge of the Titans posiada oryginalną, prostą oprawę wizualną, przypominającą klasyczne tytuły z przełomu lat 80/90 ubiegłego wieku. Wizerunki Tytanów oraz budowle złożone są z kilkudziesięciu pikseli. Panel dowodzenia wraz z ikonami również wykonany został w tej stylistyce. Oprawa dźwiękowa w grze jest połączeniem kilku utworów muzycznych, minimalistycznego voice-actingu oraz licznych efektów działania wieżyczek strzelniczych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz